V pondělí 27.ledna proběhl v hotelu Slezan v Bruntále již 43. ročník slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců a kolektivů okresu Bruntál.
Vyhlašovatelem a pořadatelem této akce je Regionální sdružení České unie sportu v Bruntále. Tato akce je finančně podpořena městem Bruntál, městy Krnov, Horní Benešov, Rýmařov, obcí Moravský Kočov a ČUS Praha.
Přítomna byla televize Polar, novináři a poháry a věcné ceny předával starosta města Bruntál Petr Rys, starosta Krnova Tomáš Hradil, starosta Horního Benešova Pavel Konig, starosta Rýmařova Luděk Šimko, starosta Moravského Kočova Josef Havlík a předseda RS ČUS Bruntál Ladislav Velebný. K příjemné atmosféře přispěla hudební skupina 2G band Bruntál Mirka Schuberta. Vyhlašování moderoval a sportovce představoval a zpovídal manažer RS ČUS Bruntál Jan Urban.
?Všichni se moc dobře bavili a o skvělé atmosféře vypovídá třeba.
Když moderátor Jan Urban zjistil, že koníčkem 13leté dvojnásobné medailistce z Mistrovství ČR ve stolním tenise Veroniky Mazalové je hra na klavír a vyzval jí zda by nám něco nezahrála, ta nedala na sobě znát překvapení, zasedla za klávesy hudební skupiny 2G band a zahrála "Džezovou etudu" od Jiřího Traxlera, potlesk nebral konce. Sportovcům poděkoval za skvělou reprezentaci a popřál za hosty hodně úspěchů v další práci starosta Krnova Tomáš Hradil a předseda RS ČUS Ladislav Velebný. Slavnostní ceremoniál byl ukončen večeří a neformální besedou všech přítomných.
Foto z akce od
Františka Kučery a
Zuzany Pršalové najdete na www.cusbruntal.cz
Desítku nejlepších sportovců bez určení pořadí tvořili :
ŘEPKA Matěj sport.střelba Astra Bruntál 1. a 2. a 2x 3. MČR
IVANOVOVÁ Katrin box Box club Krnov 1. MČR – repr.ČR
MATUŠKOVÁ Adéla karate Karate DÓ Bruntál 2 x 3.MS, 3. MČR
KOBYLKA Jiří st. motoristický sport RT Mor.Kočov 3. ME, 1. MČR
KRSEK Kryštof sport.střelba SK Hor.Benešov 1. ME, 2 x 1.MČR
MAZALOVÁ Veronika stolní tenis Olympia Bruntál 2 x 3.MČR, 2.ODM
KOBYLKA Jiří ml. motoristický sport RT Mor.Kočov 3. ME, 5. MČR
ONDRÁŠEK Pavel běh na lyžích SKI Rýmařov 2. Česká SKI tour
KÖNIGOVÁ Marcela sport.střelba SK Hor.Benešov 1. MČR, 1x 2.MČR
VAVERKA Lubomír karate Karate DÓ Bruntál 2 x 3 MS, 1. M ČR
KOLEKTIVY
Sportovní střelba Horní Benešov mistři ČR
Kuželky Horní Benešov postup A tým do 2. ligy a B tým do 3. ligy

foto: František Kučera